Özellikleri

Toprak analizi sağlıklı bir çevre ve yüksek kalite de ürün elde edilmesi için yapılması gereken zorunlu bir işlemdir. Ancak numuneleri alıp dışarı göndermek hem para hem de zaman kaybı anlamına gelebilir çoğu zaman . Metos®NPK ile arazide doğru ve hassas bir şekilde kolayca mikroçip sensörlerle analiz yapılabilir.

Modern Toprak Analiz Cihazı

Metos®NPK cihazı basit ve pratik olarak doğru bir şekilde topraktaki makro elementlerin analizi için kullanılabilecek yenilikçi bir cihazdır. NO3, NH4, K ve PO4 elementlerinin toprakta analizinin yapılması esnasında gps değerlerini de kaydederek doğru bir sonuç elde edilmesini de sağlar. Analizin yapıldığı arazideki iklim şartları da gübreleme planlaması yapılmasında oldukça etkilidir ve birlikte değerlendirilmesi gerekir.

Kullanım Detayları

Metos®NPK pan-european projesinin bir sonucudur ve bu teknoloji ile; 1.NH4, NO3, K ve PO4 elementlerinin toprakta analizinin laboratuvar ortamında yapılması kadar sağlıklı ,doğru ve kullanılabilir olmasını sağlayacaktır 2. GPS değerlerini referans olarak olarak kullanabilir 3. Tek bir sensörle birden fazla analiz şansı 4. Ölçülen tüm değerlerin sürekli olarak web yazılımda kaydı 5. Farklı hassas ölçüm yapan kayıt cihazları ile entegrasyonu sağlanacaktır.